čtvrtek 7. června 2012

Sirény

Dnes bych vám ráda představila naši zatím poslední a nejnovější skladbu - Sirény.


Pojďte se společně s námi ponořit do mystické atmosféry moří, na kterých zatrpklé nymfy lákají námořníky....
Tedy….Sirény jsou zobrazovány jako na půl ženy a napůl mořské panny. Svůj původ mají v ladném tanci delfínů. Jsou dcerami říčního boha Achelóna a Můzy tance.
Původně patřily mezi nymfy (družky, dnes řečeno kamarádky) bohyně Persefoné.  Právě Persefoné unesl do podsvětí bůh Hádés, protože ho tam žádná z žen nechtěla dobrovolně následovat. Nymfy naříkaly, zatrpkly  a začaly její osud mstít na námořnících. Svým zpěvem je lákaly na břeh, aby je zabily a vysály jim krev.
V našem pojetí tancování Sirén je pro nás Siréna  tou, „která ví“. Tedy tou, která byla v podsvětí, tou, která už byla úplně na dně, obnažená na kost jako Innana a která se znova dostala na zemi, jako Persefóna v době jara, úrody a sklizně. Ta, která ví, je tou, co byla už dole natolik, že neměla co ztratit a proto začala zpívat nejopravdověji co mohla, na nic si nehrála, protože už nebylo proč. Našla tak svoji nejhlubší opravdovost, svoji nejhlubší živou sílu. Tu vyzpívává a tančí navenek. A protože je tak opravdová a sama sebou, strhává ostatní v úžasu nad tím, čím je. Fascinuje a podmaňuje si všechny jen tím, že existuje. Nemusí užívat velká gesta, jen nechává tu vnitřní sílu vyvěrat napovrch. Je pravou femme fatale, ženou, která okouzluje svým vnitřním kouzlem a jako magnet přitahuje všechny, kteří jí v úžasu padají k nohám.Nechte se tedy zlákat :)5 komentářů:

 1. Nádherné představení, jste šikulky!:-) To o sirénách mě docela zaujalo, spoustu věcí jsem vůbec nevěděla:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím se přiznat, že jsem také o Sirénách moc nevěděla, teď mám na ně ale úplně jiný pohled :)

   Vymazat
 2. Super představení :))
  http://sakfashion.blogspot.cz/ ( giveaway)

  OdpovědětVymazat
 3. Velmi zajímavé a poučné. O Sirénách jsem něco věděla, ale některé detaily mi unikly. Díky.
  Tancování je skvělé!

  OdpovědětVymazat